O sytuacji oświaty i zmianach w systemie podatkowym na posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego

Czwartek, 31 marca 2022

30 marca 2022 r. w siedzibie Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie obyło się w posiedzenie plenarne Rady Dialogu Społecznego. Związek Rzemiosła Polskiego reprezentowali Pan Jan Gogolewski - Prezes Związku, przedstawiciele ZRP w Radzie Dialogu Społecznego oraz eksperci ds. oświaty zawodowej, funduszy unijnych oraz problematyki podatkowej. Podczas posiedzenia  omówiono następujące tematy:

- sytuacja oświaty i pracowników oświaty w świetle wdrażanych reform oraz konieczności włączenia dużych grup migrantów do systemu oświaty

- nowelizacja „Polskiego Ładu” w zakresie systemu podatkowego

Eksperci ZRP zwrócili uwagę na brak odniesienia w informacji strony rządowej dot. wdrażanych reform systemu oświaty do bardzo ważnej kwestii dot. kształcenia zawodowego, w tym kształcenia w systemie dualnym, podkreślając rolę rzemiosła i jego organizacji w tym systemie oraz przedstawili uwagi i postulaty środowiska rzemieślniczego do planowanych zmian w systemie podatkowym, postulując m.in. o pozostawienie bardzo ważnej dla zakładów rzemieślniczych formy opodatkowania tzw . karty podatkowej.

źródło: https://zrp.pl/o-sytuacji-oswiaty-i-zmianach-w-systemie-podatkowym-na-posiedzeniu-rady-dialogu-spolecznego/